Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Linux 5.18 opäť zlepší podporu hardvéru

  Ivan Kmeťo

  Oznámenie o vydaní novej verzie jadra Linux 5.18 prišlo včera v noci. Novinkami sú opäť zlepšenia podpory novších procesorov a grafických kariet, rôzne optimalizácie funkcií súborových systémov s nárastom ich výkonu či niekoľko ďalších zmien.

 • Konference InstallFest 2022 po dvou letech opět prezenční

  Petr Valach

  Ve dnech 11. a 12. června se uskuteční konference InstallFest 2022. Po loňské odmlce bude opět prezenční. 

 • Kubernetes je jedním z triumfů otevřeného přístupu k softwaru

  Redakce

  Společnost VMware zveřejnila studii „Stav Kubernetes 2022“ která ukazuje, že se Kubernetes stal součástí hlavního proudu a 99 % respondentů uvedlo, že pro ně bylo nasazení této technologie přínosné.

 • Fedora 36 pridáva aktualizácie

  Ivan Kmeťo

  Nakoniec po krátkom oneskorení prišlo tento týždeň vydanie novej stabilnej verzie linuxovej distribúcie Fedora 36. Užívatelia majú s novou Fedorou dostupné aktualizácie softvérových balíčkov a predstavené boli aj iné menšie zmeny.

 • Súhrn posledných aktualizácií v openSUSE Tumbleweed

  Ivan Kmeťo

  Do repozitárov softvérových balíčkov linuxovej distribúcie openSUSE Tumbleweed pribudlo opäť množstvo dôležitých aktualizácií, ktoré boli tiež postupne pridané do pravidelných vydaní snapshotov. Dostupná je posledná verzia desktopového prostredia GNOME 42 a aj rôznych aplikácií či knižníc.

 • Novinky v distribúcii Nitrux 2.1.1

  Ivan Kmeťo

  Aktualizácia linuxovej distribúcie Nitrux 2.1.1 pridala pre užívateľov novšie verzie softvérových balíčkov. Novinkou sú aj samostatné inštalačné obrazy pre hardvér s grafickými kartami NVIDIA či nástroje PackageKit, ktoré uľahčia správu nainštalovaného softvéru.

 • Inštalačné obrazy Arch Linux 2022.05.01

  Ivan Kmeťo

  Užívatelia distribúcie Arch Linux dostali nové inštalačné obrazy s číslom verzie 2022.05.01 v rámci ich pravidelných mesačných aktualizácií. Okrem nových verzií zahrnutých softvérových balíčkov a jadra Linux pribudol aj dokončený inštalátor systému Archinstall 2.4.1.

 • Tails 5.0 prebral základy Debianu 11

  Ivan Kmeťo

  Nová verzia linuxovej distribúcie Tails 5.0 je už teraz postavená na základoch distribúcie Debian 11. Vďaka tomu pribudli užívateľom dôležité aktualizácie softvérových balíčkov. Zároveň však vývojári predstavili aj niekoľko iných zmien.

 • Pripravované zmeny v Linuxe Lite 6.0

  Ivan Kmeťo

  Užívatelia distribúcie Linux Lite dostali nové inštalačné obrazy určené na testovanie a odhalenie chýb pred dokončením vývoja nasledujúcej stabilnej verzie. Verzia Linux Lite 6.0 predstaví rôzne zmeny vo výbere dostupného softvéru alebo menšie úpravy vzhľadu desktopového prostredia.

 • Prehľad noviniek v edíciách Ubuntu 22.04 LTS

  Ivan Kmeťo

  Spolu s vydaním novej verzie Ubuntu 22.04 LTS prišli ako vždy aj samostatné aktualizácie väčšiny jeho odvodených distribúcií. Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu MATE a ďalšie predstavili tiež niekoľko ich vlastných zmien.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články