Linuxexpress

LINUXEXPRES

 • Beta verzia distribúcie MX Linux 23

  Ivan Kmeťo

  Vývojári distribúcie MX Linux oznámili vydanie inštalačných obrazov novej beta verzie, ktoré sú určené na testovanie. Pripravovaný MX Linux 23 preberie základy systému z Debianu 12 a novinkami budú aj iné zlepšenia.

 • Mageia 9 sa blíži ku vydaniu

  Ivan Kmeťo

  Po pomerne veľkom oneskorení sa vývoj linuxovej distribúcie Mageia 9 blíži ku koncu. Do druhej beta verzie, ktorá je už zrejme poslednou, sa dostali rôzne dôležité aktualizácie softvérových balíčkov a opravy chýb.

 • Fedora Onyx bude ďalšou oficiálnou edíciou

  Ivan Kmeťo

  Zatiaľ čo vývoj nasledujúcej verzie linuxovej distribúcie Fedora 39 pokračuje, výbor FESCo schválil návrh na zaradenie Fedory Onyx do zoznamu oficiálnych edícií s takzvaným nemenným základom systému.

 • Tails 5.13 pridáva podporu pre LUKS2

  Ivan Kmeťo

  V najnovšej verzii linuxovej distribúcie Tails 5.13 pribudli iba tri zmeny, ktoré sú však pomerne dôležité. Zrejme najzaujímavejšou z týchto zmien je prechod ku využitiu šifrovania LUKS2 v prípade trvalého úložiska.

 • Zmeny v Alpine Linuxe 3.18

  Ivan Kmeťo

  Po šiestich mesiacoch vývoja bolo oznámené vydanie novej stabilnej verzie minimalistickej distribúcie Alpine Linux 3.18. Okrem potrebných aktualizácií softvéru sa do tejto verzie dostalo aj niekoľko technických zmien.

 • Distribúcia Freespire 9.5

  Ivan Kmeťo

  Linuxová distribúcia Freespire 9.5 ponúka desktopové prostredie GNOME, ktoré je upravené podľa vzhľadu prostredí systémov Windows. Novinkami tejto verzie sú pridané aplikácie, aktualizácie softvéru a opravy chýb.

 • Nitrux 2.8 zlepšuje podporu dotykových obrazoviek

  Ivan Kmeťo

  Linuxová distribúcia Nitrux pridala v poslednej stabilnej verzii experimentálnu podporu pre tablety. Spolu s tým boli predstavené súvisiace zlepšenia podpory dotykových obrazoviek alebo predinštalovaná aplikácia Waydroid.

 • Debian 12 dostal dátum vydania

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie Debian zverejnili harmonogram záverečnej fázy vývoja Debianu 12, vrátane konkrétneho dátumu vydania stabilnej verzie. Pre užívateľov sú už teraz pripravené zaujímavé novinky a zmeny.

 • Novinky v jadre Linux 6.3

  Ivan Kmeťo

  Najnovšie stabilné jadro Linux 6.3 opäť zlepšuje stav podpory procesorov a grafických kariet. Vítané sú aj ďalšie optimalizácie výkonu súborových systémov. Rozšírená bola nakoniec tiež infraštruktúra podpory jazyka Rust.

 • Distribúcia KaOS oslávila 10 rokov

  Ivan Kmeťo

  Vývojári linuxovej distribúcie KaOS vydali aktualizované inštalačné obrazy pri príležitosti desiateho výročia od jej založenia. Do tohto vydania sa dostali najmä aktualizácie softvéru, avšak zaujímavé sú aj obrazy s vývojovou Plasmou 6.

| Dátum vydania:neznámy
Naspäť do zoznamu RSS noviniek
Jazyk webu

Vitajte
Prihl.meno alebo email

Heslo:[ ]
Date / Time
 
Posledné články